Сторінка для батьків

ЯК ЛІКУВАТИСЯ КОЛЬОРОМ

ЯК ЛІКУВАТИСЯ КОЛЬОРОМ
Ми червоніємо від гніву, відчуваємо «зелену» тугу або дивимося на світ крізь рожеві окуляри. Кожен колір випромінює свою енергію й безпосередньо впливає на наш розумовий, душевний і фізичний стан. Не випадково кольоротерапія належить до найбільш популярних напрямів альтернативної медицини.
Використовувати можна всі відтінки сонячного спектра. Але в більшості випадків вибирають основні кольори – червоний, жовтий і синій, а також змішані тони – оранжевий, фіолетовий і зелений. Білий і чорний не годяться, оскільки перший відображає весь пучок променів, а останній поглинає всі світлові промені.
Червоний колір має розігрівальну, живлющу дію. Він зміцнює серце й систему кровообігу. Активізує роботу печінки й підтримує утворення червоних кров’яних тілець.
Оранжевий колір пробуджує радість життя і веселість. Він допомагає за депресій, апатії та втрати апетиту. Цей колір справляє добрий вплив на залози й легені.
Жовтий колір поліпшує настрій і позитивно впливає на нервову систему та внутрішні органи. Заспокоює селезінку, активізує лімфосистему, допомагає за проблем із печінкою.
Зелений колір надає потужного антистресового ефекту, оскільки заспокоює нерви, усуває стани втоми. Він відновлює рівновагу між печінкою й селезінкою, регенерує м’язи і сполучну тканину.
Синій колір зменшує запалення, помічний за порушень сну, а також головного болю. Синій колір остуджує. Тому корисний у разі опіків і підвищеної температури.
Фіолетові тони сприяють ліпшій концентрації уваги, помітно усувають психічну напругу. Стимулюють діяльність селезінки, розслаблюють, тамують біль, підтримують лімфосистему.
Кольоротерапію в домашніх умовах можна використовувати самостійно. Способів існує кілька.
• Замість спеціальних професійних приладів застосовувати лампу з кольоровими фільтрами або зі шматочками кольорового (вітражного) скла. Такі лампи використовують для театрального освітлення і придбати їх можна в магазині театрального реквізиту.
• Накладають на шкіру спеціальну кольорову плівку й направляють на неї світло від кишенькового ліхтаря.
• Використовують колірну добавку для ванни. Шкіра сприйматиме через воду найдрібніші коливання кожного кольору.
• Так само діє й кольоровий одяг.
• Постарайтеся під час облаштування місця, де ви протягом дня проводите найбільше часу, використовувати стимулювальні тони. Іноді буває досить повісити картину або поставити невеликий предмет, колір якого дає вам змогу заряджатися новою енергією.
• Щоразу, коли вам вдається побути наодинці, практикуйте візуалізацію. Уявним пензлем пофарбуйте приміщення, в якому ви перебуваєте в цей момент, у приємний для вас колір і «зануртеся» в блаженний стан. За якийсь час ви відчуєте прилив сил або, навпаки, приємне розслаблення.
               Кольоротерапія
Лікування кольором, або кольоротерапія, сьогодні дуже популярний метод лікування.  Цей метод зародився ще в давнину, коли з'ясувалося, що колір не лише сприяє душевній рівновазі, але й може бути одним з лікувальних чинників проти багатьох  хвороб.  Кольоротерапію використовували в Китаї, Індії, Єгипті. Спеціальні конструкції, виявлені в єгипетських храмах, заломлювали  сонячне світло, дозволяючи отримувати різні  кольори спектру.
Сучасні вчені вважають кольоротерапію одним з найбільш перспективних і  безпечних  методів лікування та оздоровлення. Мозок людини сприймає колір  приблизно як шлунок їжу. Не дивно, що іноді він потребує дії певного кольору так само, як ми часом хочемо  конкретних продуктів. Отже, які кольори як на нас впливають.
Червоний нормалізує кровообіг і обмін речовин. Символізуючи внутрішню  енергію, підвищує статевий потяг і сексуальність. Він допомагає розслабитися закляклим суглобам, особливо в ногах. Оскільки червоний  зігріває і сприяє припиненню запального процесу, його рекомендовано тим, хто  схильний до застуд.  
Червоний стимулює кровотворення, нормалізацію кровообігу та обміну речовин, але  протипоказаний при підвищеному тиску. 
Помаранчевий бореться із втомою, депресією, допомагає перемогти нудьгу, невпевненість, тривогу і страх.  Ним лікують психічні розлади, оскільки він звільняє  від нав'язливих страхів і зміцнює морально. Цей колір  можна використати як допоміжну терапію в разі захворювань шлунково-кишкового тракту, сечового міхура, нирок, надниркових залоз. Також колір урожаю здатен збуджувати апетит, оскільки є .
Помаранчевий обов'язково має бути у полі зору людей з легеневими, серцевими та ендокринними захворюваннями. Організм відповідає на цей колір прекрасним  самопочуттям. Завдяки властивості позитивно впливати на гормональний стан цей колір показаний при менопаузі та безплідді. А також сприяє очищенню від слизу будь-якої системи організму.
Жовтий – насприятливіший колір для осіб із порушеннями функції печінки. Він впливає на сонячне сплетіння – зосередження нервових закінчень,  пов'язаних з жовчним міхуром,  селезінкою,  шлунком і печінкою.  Жовтий покращує зір,  заспокоює нервову систему, справляє сприятливий вплив на шкіру.
Він - чудовий "санітар", який очищує від токсинів увесь організм,  допомагає впоратися із  закрепами, контролює вагу. Ці властивості обумовлені здатністю управляти рідинами в  організмі: стимулювати виділення шлункового соку, контролювати потовиділення,  знімати набряклість).Жовтий підвищує концентрацію уваги, покращує настрій і пам'ять.
Зелений, колір гармонії й врівноваженості, сприяє  ритмічній роботі серця,  відпочинку очей, має помірну протизапальну і протиалергічну дію, корисний  у разі зниженої функції нирок, запамороченнях, нервозності. Візуально розширюючи простір, він може стати в нагоді тим, хто страждає на клаустрофобію (боязнь замкненого простору).
Зелений колір застосовують при захворюваннях серця, для позбавлення від головного  болю та покращення роботи печінки, стабілізації кров'яного тиску.  Дерева і трава - що може бути кращою кольоротерапією для людини?
Блакитний корисний при порушеннях щитовидної залози, допомагає зняти запалення і  відчуття печіння від сонячних опіків, а також підвищує імунітет. Цей колір здатен знижувати кров'яний тиск і позитивно впливати на щитовидну залозу.За допомогою блакитного зменшують болі при виразках шлунка та ішіасі. Він сприяє зупинці кровотечі й  допомагає впоратися з нетриманням сечі.
Особливо ефективний блакитний у випадку безсонні, тому читати на ніч варто під блакитним  абажуром або повісити в спальні синьо-блакитний килим чи картину.
Синій знімає нервову напругу, знижує артеріальний тиск, заспокоює прискорене  дихання. Найбільш сприйнятливою до цього кольору є ендокринна система, тому його рекомендують застосовувати жінкам для  нормалізації  менструального циклу і в клімактеричний період. Крім того, синій є найбільш болезаспокійливим кольором  спектру, здатним впливати на кісткову систему, особливо на хребет.
Цей колір здатен послаблювати шкідливий вплив забруднення повітря, води та їжі на організм. Його можна використати  при бронхіті, астмі, мігрені, екземі, забиттях і запаленнях.
Фіолетовий сприятливо діє на лімфатичну й імунну системи, допомагає при мігрені, а також  при внутрішніх запаленнях, зокрема запаленні сідничного нерва.  Він зменшує шкірні висипання, загострює зір і почуття, корисний при втомі й болі в очах,  заспокоює розхитані нерви, послаблює  серцебиття.
Але будьте обережні при використанні фіолетового кольору. У великих  дозах може викликати депресію і пригнічувати апетит.Оскільки фіолетовий колір складається з червоного і блакитного, він сприяє гармонії  тіла  і духу.

 Модне слово «кольоротерапія» на слуху в кожного людини, мало-мальськи цікавиться актуальними тенденціями. Тільки не всі знають, що позначає цей загадковий термін і яке велике значення в нашому житті має колірна палітра ...
Що таке кольоротерапія? Це ефективний метод впливу кольором на наш організм з метою відновлення його нормальної життєдіяльності.Вченими доведено, що колір викликає певні біохімічні реакції в людських тканинах, стимулює різні залози і деякі відділи головного мозку, в тому числі і гіпофіз. Останній стимулює вироблення цілого ряду гормонів, які відповідають за обмін речовин, сон, апетит, наш емоційний стан, сексуальне збудження і пр. Інакше кажучи, те, як ми себе почуваємо, багато в чому залежить від кольорів, якими ми оточені.Тому медицина навчилася використовувати кольори на благо - для благотворного впливу на наше здоров'я.
 Трохи історії 
Кольоротерапія як спосіб лікування використовувалася ще в древньому Єгипті, Індії, Китаї, на Русі і в багатьох країнах світу. Наприклад, китайські лікарі при лікуванні шлунка використовували жовтий колір, а хворим на скарлатину рекомендували носити червоні шарфи.Аналогічно при скарлатині чинили наші прадіди-слов'яни. Також наші предки вважали, що для того, щоб пройшла жовтяниця, необхідно носити «золоті» намиста. У працях знаменитого персидського філософа і лікаря Ібн Сіна, відомого в Європі під ім'ям Авіценна, знаходимо згадку про те, що хворому, який стікав кров'ю, не можна дивитися на червоне, а потрібно зупиняти погляд на синьому, обладающем заспокійливими властивостями. Подібних прикладів історія знає безліч. Але оформлятися в окремий напрямок науки, що займається вивченням цілющих властивостей квітів, кольоротерапія почала лише в XIX столітті, коли англійські вчені Д. Даун і Г. Блант довели, що ультрафіолетове випромінювання має лікувальні властивості і може використовуватися для терапії шкірних захворювань і рахіту. З тих пір метод лікування кольором став настільки популярним, що сьогодні часто використовується в медичній практиці для боротьби з серйозними захворюваннями і швидкого одужання.
 Колір в будинку і офісі 
Не дивно, що колір має колосальне значення в дизайні приміщень. Але важлива тут не тільки естетична складова, але і медична: різні кольори по-різному впливають на фізичне і психічне самопочуття людини, тому при обробці будинку або офісу необхідно враховувати «абетку кольору». До прикладу, якщо приміщення виконане в чорних і сірих тонах без яскравих акцентів, у мешканців кімнат через деякий час розвивається депресивний стан. І чим частіше і довше люди перебувають «в обіймах» такий колірної гами, тим важче будуть наслідки. Іноді, щоб впоратися з симптомами розлади, доводиться вдаватися до допомоги натуральних препаратів, що володіють комплексним антидепресивну впливом, таким як Деприм. Але саме вірне рішення - змінити дизайн приміщення, а ще краще - заздалегідь продумати колірне оформлення будинку або офісу. Щоб переконатися в істинності того, що колір має неймовірним значенням, досить згадати середньовічні вітражі з кольорового скла. Проходячи через них, світло створював у церквах святкову атмосферу - і це незважаючи на те, що архітектура тих часів була досить похмурою.
 «Азбука кольору»
 Що ж, вибір колірних рішень для дому та офісу залежить лише від вашого стану здоров'я та темпераменту. Залишилося тільки дізнатися, який колір що позначає і для лікування яких захворювань використовується.
Для сангвініків і холериків сприятливі білий колір, сині та зелені відтінки - вони заспокоюють і налаштовують на споглядальний лад. Для флегматиків і меланхоліків найбільш підходять червоний, помаранчевий і жовтий - кольори, що надають стимулюючий, підбадьорливо. Білий - несе позитивний заряд добра і удачі. Колір дарує силу, енергію, вирівнює настрій і зцілює від недуг. Надає лікувальну дію на центральну нервову систему і сприяє очищенню організму від шлаків.
Червоний - випромінює тепло, надає збудливу дію на нервову систему.Він покращує обмінні процеси в організмі, прискорює кровообіг, нормалізує знижений кров'яний тиск, серцеву діяльність і підвищує імунітет. Використовується для лікування вітряної віспи, скарлатини, кору, гнійних ран і дерматологічних захворювань. Надлишок кольору може викликати перезбудження, головний біль, втому і почервоніння очей. Колір протипоказаний огрядним, дратівливим і легко збудливим людям.
 Помаранчевий - допомагає розкріпачитися і звільнитися від внутрішніх суперечностей. Сприяє терпимого ставлення до оточуючих, зміцнює волю. Колір омолоджує, допомагає відновленню нервової та м'язової тканини. Використовується для лікування хвороб сечостатевої системи, селезінки, покращує травлення, регулює обмінні процеси і впливає на роботу ендокринних залоз.
Жовтий - стимулює зір і нервову систему, тонізує, покращує розумові та логічні здібності, вселяє почуття оптимізму. Колір корисний при порушенні роботи печінки, стимулює жовчовиділення, лікує шкірні захворювання, рятує від безсоння і збуджує апетит.
Зелений - утихомирює, заспокоює, оновлює. Колір нормалізує діяльність серцево-судинної системи, заспокоює сильне серцебиття, стабілізує артеріальний тиск і функції нервової системи.Використовується при лікуванні головного болю, втомі очей, порушенні зору.
Синій - цінується за заспокійливу дію на психіку: надає позитивний ефект при меланхолії, іпохондрії та істерії. Володіє снодійним ефектом, допомагає в боротьбі з інфекціями і лихоманками, спазмами і головними болями.
Фіолетовий - заспокоює нервову систему, його можна використовувати при психічних і нервових порушеннях. Колір допомагає при різних запальних захворюваннях, допомагає при мігрені, нормалізує стан лімфатичної системи. Сприятливий для духовного розвитку людини, у творчих людей підвищує працездатність. Тривалість впливу кольору може викликати стан туги і депресії.

Немає коментарів:

Дописати коментар